Jdi na obsah Jdi na menu
 

Zimní Studénka

24. 2. 2016

První únorový víkend se ve Studénce konala tradiční zímní výstava. Tradičně mívá především prodejní charakter a to hlavně v expozici králíků. Z našich členů se jí zúčastnil Z. Čech, L. Duchoň a S. Rek jako vystavovatelé a V. Reková se podílela na posuzování králíků.

 

Výstava to byla menšího rozsahu, menší než tradiční podzimní. V expozici králíků bylo vystaveno 177 králíků a ti naši se ani trochu neztratili. S. Rek si odnesl za svého jednotlivce Českého červeného a L. Duchoň za kolekci svých Kalifornských černých. Ty mimochodem všechny prodal a expozice králíků si na nezájem kupců nemohla stěžovat - na konci výstavy zde byla snad jen třetina králíků uvedených v katalogu. Méně početné byly ostatní expozice - drůbež čítala 19 voliér, holubi pak byli v šesti voliér a pouze 25 klecích. Zde výletky svých černých Modenek vystavil Z. Čech, ovšem prodejního ani výstavního úspěchu se tentokrát nedočkal.

 

Menší rozsah výstavy se paradoxně podepsal na její celkové organizaci, která tentokrát malinko pokulhávala. Ať už to bylo s organizací prodeje holubů nebo absolutní nedostatek katalogů, které došly už v sobotu po deváté hodině ráno (a výstava byla otevřena pouze a jen v sobotu). Tyto nešvary ovšem kompenzovala velmi solidní kuchyně.

 

Z. Čech