Jdi na obsah Jdi na menu
 

Výstava Moravy a Slezska 2016

6. 12. 2016

Uplynulý víkend se zřejmě naposledy na tradičním místě konala neméně tradiční výstava Moravy a Slezska. Do Přerova se tentokráte sjelo méně zvířat, naše zastoupení ovšem bylo téměř stejné jako v předchozích letech a lze naši účast zhodnotit jako velmi zdařilou.

 

Celomoravská výstava je téměř naše domácí a tak se jí naší členové roky účastní nejen jako vystavovatelé či návštěvníci, ale hlavně jako pořadatelé. Nejinak tomu letos a kdo mohl, tak pomohl. Ať už s přípravou, tak s posuzováním či vlastní organiazcí během výstavy.

Možná díky souběžnosti termínu s krajskou výtavou v Brně bylo letos vystaveno méně zvířat, což se ovšem výrazně neprojevilo na jejich kvalitě. Z našich členů v expozici králíků vystavovali S. Rek, V. Kaiserová a L. Duchoň. Nízký počet zvířat poznamenal asi nejvíce právě tuto expozici, v našich řadách se to ovšem neprojevilo. V. Kaiserová se svými Zakrslými rexi rozhodně neztratila. L. Duchoň slavil alespoň 100% prodejní úspěch a vavříny z našich členů tak sbíral Staňa Rek. A to téměř se vším, co dovezl. Čestnou cenu získal za kolekci Českých červených (282,5 b.), jednotlivce Českého luštiče (95,5 b.) a velmi těsně mu utekla čestná cena u Moravských bílých hnědookých (na úkor jiné mladé chovatelky, což Staňa zcela "sportovně" respektoval). Dokázal tak, že u něj na dvoře nenajdete jen kvantitu, ale hlavně kvalitu. Z holubářů výstavu obeslal pouze Z. Čech šesticí výletků černých Modenek. Už výsledek celorepublikové výstavy napovídal, že by to na moravské úrovni mohlo být mnohem lepší a skutečně tomu tak bylo. Škoda jen, že přítomné černé Modenky byly pouze a jen jeho. Ve srovnání s ostatními Modenkami ovšem představovaly to nejlepší a tak byl za letošního samce oceněn čestnou cenou. Z expozice holubů je nutné aslespoň zmínit zdejší speciálku Českých čejek, ve které byly k vidění opravdu špičkové kusy a příznivec tohoto plemene tak byl ve svém živlu. V expozici drůbeže jsme  bohužel zastoupen neměli. Byla ovšem velmi pestrá, zejména pak speciální expozice Hempšírek lahodila nejen oku znalých chovatelů.

 

Za zmínku zcela určitě stojí, že ve stejném termínu se v Újezdu u Brna konala speciálka chovatelů Moravských pštrosů, kterou si nemohl nechat uniknout náš Franta Novák, který díky tomu chyběl právě na Výstavě Moravy a  Slezska. Absence to byla ovšem zcela oprávněná, protože zde vyvrcholily jeho celoroční výstavní úspěchy. V rámci klubu chovatelů Moravských pštrosů byl oceněn titulem mistr klubu pro červenou barvu.

 

Výstavní sezóna je tak za námi a v krátkosti je možné ji prohlásit za nejúspěšnější, která v posledních letech byla. Podrobnější hodnocení se zde snad objeví o něco později.

 

Chovu ZDAR!