Jdi na obsah Jdi na menu
 

Volební konference okresní organizace Přerov

10. 4. 2018

Uplynulý víkend se dva naši zástupci zúčastnili volební konference okresní organizace Přerov, ze které vzešlo nové vedení (výbor) pro příštích pět let. Výbor zaznamenal radikální obměnu a i my se na jeho činnosti budeme v budoucnu přímo podílet.

 

Únorová výroční schůze naší ZO delegovala na tuto konferenci dva členy - předsedu Z. Čecha a jednatele J. Odstrčila. Mezi celkem 25 přítomnými delegáty a několika hosty tvořili pravděpodobně nejmladší výpravu. Výroční schůzí byl Z. Čech delegován jako zástupce s volebním hlasem, J. Odstčil byl pak nominován jako kandidát na člena výboru okresní organizace. V cca tříhodinovém programu došlo nejprve ke zhodnocení činnosti v uplynulých letech, přednesení zprávy revizní komise a přestavení všech kandidátů na dílčí funkce ve výboru. Následovala pak tajná volba z navrhnutých 15 kandidátů do devítičlenného výboru okresní organizace. Výsledek celkového hlasování nás mile překvapil - Jirka získal 24 platných hlasů a suverénně tak opanoval pořadí kandidátů. Následné uzavřené jednání devíti nejúspěšnějších kandidátů pak přineslo tento výsledek: přesedou byl zvolen Jiří Koláček (Výkleky), místopředsedou Jiří Odstrčil (Malhotice), jednatelem Ján Štievko (Horní Moštěnice) a p. Švarcová (Výkleky) jako pokladník. Po zvolení dalších doplňujících funkcí ve výboru pak následovala diskuse, ve které měli slovo jak bývalí, tak noví členové výboru. Krátce se prodiskutovaly hlavní směry, kterými by se okresní organizace měla v nejbližší době směřovat.

 

Naše organizace se tak vůbec neztratila a naopak to vypadá, že se s ní v rámci okresu počítá stále více, což nás velmi těší a pro svižný chod uděláme vše, co bude v našich silách. Ostatně tak, jak jsme tomu zvyklí u nás doma, v Malhoticích.

 

Z. Čech