Jdi na obsah Jdi na menu
 

Vítězné Želatovice

28. 10. 2015

Konec září patří tradičně soutěžní výstavě v Želatovicích, která byla pro naše členy v letošním roce ve vítězném podání a ani ostatní "jednotlivci" si nevedli zle.

 

Deštivé počasí v průběhu posuzování příliš nedopřálo této rozsahem menší výstavě, na které bylo vystaveno 169 králíků, 49 voliér drůbeže a 107 holubů. Z našich členů se jí zúčastnili L. Duchoň, Z. Čech, J. Odstrčil, S. a V. Rekovi. V této sestavě jsme se ovšem nemohli zúčastnit meziorganizačních soutěží ve všech expozicích, sestavit se nám podařilo pouze díky Rekovým králíky. Výsledek byl ovšem vynikající, protože si jejich králíci (Vídeňský šedý, Český červený a Moravský bílý hnědooký) zcela po zásluze vybojovali první místo a pohár v hodnocení "družstev". Tento výsledek Veronika doplnila pohárem pro nejlepšího samce (V. šedý) a Staňa čestnou cenou za kolekci Moravský bílých hnědookých. Ostatní králíci našich členů byli hodnoceni průměrně. V expozici holubů úspěch naší organizace doplnil Z. Čech čestnou cenou za svou Modenku černou.

 

Sestava tak byla minimální, ale přesto úspěšná a díky zlepšenému počasí hlavně v neděli jsme mohli výstavu označit za velmi zdařilou.

 

Náhledy fotografií ze složky Výstava Želatovice 2015