Jdi na obsah Jdi na menu
 

Víkend na dvou "bojištích"

16. 9. 2015

Uplynulý víkend byl ze strany našich členů ve znamení účasti na dvou výstavách současně - na okresní v Hošťálkové a místní v Troubkách. Díky tomu nebyla účast zcela stoprocentní, ale někteří členové zvládli vystavovat na obou výstavách a nutno říci, že docela úspěšně.

 

Okresní výstava v Hošťálkové byla letos pořádána mimo tradiční zámecký areál (kvůli renkonstrukci), ovšem v sousedství místní sokolovny se pořadatelům podařilo uspořádat neméně zdařilou výstavu. Tu v pátek mírně při posuzování zvířat pokazilo počasí, ale zbytek víkendu byl ve znamení ideálních podmínek. Kvalitní organizace, výtečné občerstvení a pohodová atmosféra dodala okresní výstavě skvělý punc. Vystaveno bylo 174 králíků, 44 voliér drůbeže a 122 holubů. Expozice králíků byla ve znamení především velkých plemen, nejzastoupenější byla Činčila velká. U drůbeže zaujalo poměrně velké množství vodní drůbeže - 9 voliér není malé množství. V expozici holubů bylo poměrně tradičně přítomno nejvíce Českých čejek a Moravských pštrosů několika barev a rázů. Na oblastní poměry byl netradiční i počet patnácti modenek ve třech rázech. Z našich členů se výstavy zúčastnili pouze S. a V. Rekovi a Z. Čech. Nízká účast byla ovšem vykoupena kvalitou - všichni tři si odvezli čestné ceny. S. Rek za kolekci Českých červených, V. Reková za Vídeňského šedého, který si navíc vysloužil pohár pro nejlepšího samce. Z. Čech pak v solidní konkurenci Modenek uspěl s jedním ze svých černých samců. Úspěšnost byla tedy 100%.

 

Výstavu v Troubkách jsme obeslali v této sestavě: J. Odstrčil, F. Ovčáčík, L. Duchoň, V. Reková a  S. Rek. V. Reková se navíc aktivně podílela na hodnocení zvířat v roli posuzovatele králíků. Dle jejich slov byla výstava organizačně zvládnutá dobře až na řadu nesrovnalostí v katalogu a naše zvířata byla hodnocena průměrně, tudíž jsme neobdrželi žádnou čestnou cenu. Každý den není posvícení.

 

Hektický víkend příští týden vystřídá víkend malinko klidnější, ovšem my zahálet nebudeme a v menším počtu se hodláme zúčastnit výstav v Loučce u NJ a ve Zdounkách (KM).

 

Náhledy fotografií ze složky Výstava Hošťálková 2015