Jdi na obsah Jdi na menu
 

V Malhoticích máme mistra ČR!!!

24. 11. 2016

Vrchol letošní výstavní sezóny je za námi a přestože se celostátní výstavy zvířat v Lysé nad Labem zúčastnili pouze dva z našich členů, tak úspěch jsme zaznamenali nemalý. Z králíkářů do Čech vyrazil Michal Kaiser s kolekcí Moravských bílých hnědookých a holubář Zbyněk Čech s kolekcí Modenek černých.

 

Letošní celorepubliková výstava konající se v termínu 18.-20.11. byla obeslána více než 6500 ks zvířat, což byl absolutní rekord. Mezi téměř 800 vystavovateli působili naši členové poněkud nuzně, ovšem jenom na papíře a to jen ze začátku. Michal Kaiser se výstavy zúčastnil už ve čtvrtek při posuzování králíků jako asistent pana Tomáše Červinky a tak měl možnost nahlédnout i pod pokličku výstavy samotné. Jak jeho zvířata dopadla bodově věděl už ve čtvrtek, ovšem celkový výsledek pro něj byl překvapením. V neděli na výstavu pro zvířata vyrazil Z. Čech a ještě že nejel vlakem. Michalova kolekce byla celkově oceněna na 380 bodů a po zásluze byla odměněna čestnou cenou. Zde ovšem jeho úspěch nekončil. Jedna z jeho samic byla oceněna pohárem pro nejlepší samici v rámci plemene Mbh. Třešničkou na dortu pak byl díky této kombinaci ocenění titul mistra ČR - když máte nejlepší kolekci i samici, tak tento titul nemůže prostě jít jinam. Kromě přenosek jsme tak do auta nakládali i dva poháry a plaketu. Z. Čech malinko doplatil na málo početnou konkurenci mezi jednobarevnými Modenkami a přestože dva z jeho holubů byli oceněni 95 body, tak čestné ceny putovaly ke konkurenci jiných barevných rázů a kreseb. Utěšit ho ovšem mohla druhá nejlepší kolekce mezi všemi Modenkami za celkových 377 bodů. Na první účast to nebylo zlé.

 

Výstava jako taková byla sice rekordní co do počtu vystavených zvířat a možná i v počtu návstěvníků, ale měla i své mouchy. Tou největší byl fakt, že již v sobotu došly katalogy (průvodci) výstavy, což mohlo návštěvníkům dosti kazit celkový dojem z výstavy. I organizace měla jisté rezervy, velkým výstavám budeme muset obětovat v budoucnu více úsilí.

 

Galerii fotek si můžete prohlédnout v našem novém webovém albu.