Jdi na obsah Jdi na menu
 

Úspěšné stolní posouzení v Malhoticích

5. 3. 2017

Nultý ročník stolního posouzení králíků spojeného s odbornou besedou na vybraná veterinární témata je za námi. Nápad či myšlenku starou asi dva roky jsme přivedli k životu a téměř 25 účastníků akce se o tom mohlo přesvědčit. Ohlasy byly pozitivní a tak se zcela určitě nejedná o poslední akci tohoto druhu v Malhoticích.

 

Na desátou hodinu ranní se v sobotu 25. února sešlo v našem chovatelském areálu 25 chovatelů, z nichž větší polovinu tvořili hosté z nejbližšího okolí. Čestný host MVDr. Vlastimil Šimek se hned zkraje zhostil své funkce a chovatelům připravil víc jak dvouhodinovou přednášku týkající se nemocí králíků nejen z pohledu popisu těchto nemocí, ale hlavně jejich projevům v drobnochovech a uvedl i řadu tipů, jak těmto nemocem předcházet. Účastníci aktivně jeho přednášku doplňovali podnětnými dotazy a tak výsledný rozměr besedy potěšil hlavně přítomné chovatele. Mnohdy se dozvěděli informace, které znají i ze svých chovů, ale jejich praktický dopad si často nepřipouští. Po krátké obědové přestávce se přítel Šimek vrhl na posouzení 30 králíků 17! plemen z chovů účastníků akce. Posouzení bylo velmi podrobně komentováno a popř. doplněno tipy, jak tu či onu vadu nebo naopak přednost v chovu ovlivnit. Posouzení tak bylo velmi přínosné i pro "nekrálíkáře", kteří tímto měli možnost nahlédnout do problematiky šlechtění králíků.

 

Celá akce se již v jejím průběhu setkala s pozitivními ohlasy, což je pro nás signál, že nebude poslední a v budoucnu se pokusíme připravit setkání ještě lepší, přestože mnozí účastníci tvrdili, že laťka její úrovně byla posazena hodně vysoko. Škoda jen současné situace ohledně ptačí chřipky, která nám znemožnila totéž připravit pro holubáře. Pro nás je to aspoň výzva do budoucna.

Fotky z akce najdete v naší galerii fotek.