Jdi na obsah Jdi na menu
 

Okresní Výkleky 2017

19. 6. 2017

V roce 2017 se okresní výstava OO Přerov konala opět ve Výklekách, resp. v Lazničkách, kde již nějaký ten pátek ZO z Výklek pořádá své výstavy. Povinnost účasti byla více než jistá i navzdory tomu, že brzký termín konání výstavy  okresní úrovně zcela nesedí - přeci jen je to dosti brzo a pokud chcete vystavit kvalitní zvířata, musí to být ta, co vám zbyla z roku předchozího a nebo zvířata chovná, kterým to ovšem mnohdy takto uprostřed chovné sezóny zcela nevyhovuje. Řadě našich členů tento fakt ovšem nečinil potíže a tak jsme výstavu poměrně solidně obeslali a výsledky nejsou ani zdaleka k zahození.

 

Naše letošní sestava byla téměř tradiční - mezi králíkáři manželé Kaiserovi, S. Rek, L. Duchoň, F. Ovčačík a J. Odstrčil, mezi holubáři pak jediný Z. Čech. Expozice králíků čítala na 335 kusů a vystavení jedinci našich chovatelů se vůbec neztratili. Za samce Moravského bílého hnědookého si čestnou cenu odnesl Michal Kaiser, v kolekcích pak zářil Staňa Rek, tříčlenné kolekce Českých luštičů a Českých červených byly rovněž oceněny čestnými cenami. Ostatní králíci našich členů byli hodnoceni průměrně až na jednu výjimku - samec Kalifornského černého L. Duchoně byl nejen ohodnocen pěknými 95,5 body, ale byl označen za nejlepšího králíka výstavy a tak si náš exjednatel odnesl nemalý pohár. Mezi králíkáři přerovského okresu jsme se tedy neztratili. To v drůbeži jsme se boje ani nezúčastnili, do budoucna je tedy na čem pracovat. V 213ti členné expozici holubů naše barvy hájil jediný chovatel - Z. Čech se svými černými Modenkami. Loňské odchovy nedělaly ostudu už na podzim a jinak tomu nebylo ani ve Výklekách, kde v nebývalé konkureci dvaceti kusů téhož plemene (byť rozdílných barev) jeden z jeho samců obdržel čestnou cenu a ani ostatní jedinci nedopadli zle - konkurence mohla tiše závidět.

 

Letošní okresní výstava i přes ranný termín ukázala, že jsou naše chovy kvalitní a na výstavých úspěšné. Nyní nás čeká ještě minimaraton výstav v nejbližším okolí (Kelč, Hodslavice, Zašová), pak více jak měsíční pauza nu a na začátku srpna toužebně očekáváme naši domácí výstavu v Malhoticích. Držte tedy palce a už přemýšlejte, čím naši výstavu obešlete.

 

Fotogalerie z výstavy zde.

 

Z. Čech