Jdi na obsah Jdi na menu
 

Králíkářské speciálky ve Slavkově

14. 11. 2016

Nedlouho před celorepublikovou výstavou v Lysé nad Labem se již nějaký ten rok koná tradiční výstava ve Slavkově u Brna. Občas sem nedorazí to nejlepší z moravských chovů, protože ne každý uznává zběsilé výstavní tempo, ale rozhodně se zde objevuje to nejlepší od chovatelů králíků plemene Český luštič, Český červený, Český strakáč, Castorex a barevný rex. Důvod je prosý - mají zde své klubové speciálky. Ani letos nemohl tedy chybět náš S. Rek, kterého doplnila dcera V. Kaiserová a z holubářů Z. Čech.

 

Konkurence byla nemalá - zvláště v jednotlivých klubových speciálkách. Staňovi králíci byli hodnoceni tradičně velmi solidně a přesto, že to tentokráte na čestnou cenu nestačilo, tak smutnit nemusel - na závěr byl v rámci klubu chovatelů Českého červeného vyhlášen jako nejúspěšnější chovatel. Verča se se svými zakrslými rysy taky neztratila, ovšem ani 95,5 bodů pro jednotlivce na speciální ocenění nedosáhlo. V početné expozici holubů svých deset letošních výletků vystavil Z. Čech. V záplavě tradičních plemen jako Moravský pštros, Texan či Benešovský holub sice působili jako sirotci, ale přesto si jedna z jeho černých Modenek vysloužila čestnou cenu za 95 bodů. Před republikou snad pozitivní záblesk.

 

Výstavní sezóna nám vrcholí a tak se už pozítří některá z našich zvířat vydají do Lysé. Snad to nebude jen "výlet" a zopakujeme něco podobného jako právě ve Slavkově.