Jdi na obsah Jdi na menu
 

Konec června ve znamení hodových výstav

27. 6. 2017

Druhá půlka června bývá každým rokem ve znamení dvou hodových (chcete-li pouťových) výstav a to v Hodslavicích a v "sousední" Kelči. Rok co rok výstavy objíždíme a obesíláme a přestože letos vyšel termín obou výstav na jeden víkend, tak jsme je v menším či větším počtu svými zvířaty obeslali.

 

Výstava v Kelči je bezesporu tou větší a známější, v místním chovatelském areálu bylo letos k vidění na 130 králíků, 125 holubů a 28 voliér drůbeže. Naše sestava byla klasická - mezi králikáři L. Duchoň, F. Ovčačík, J. Odstrčil, S. Rek a manželé Kaiserovi. Mezi holubáři pak pouze Z. Čech. Nepočetná, ale poměrně pestrá expozice králíků pro nás tentokát znamenala jedinou čestnou cenu a to pro kolekci Českých červených Stani Reka. Ostatní jedinci nedopadli zle, ovšem při menší početnosti králíků v rámci plemene to prostě znamenalo jediné - čestné ceny byly přiděleny těm početnějším plemenům. Jediný holubář Z. Čech tentokráte bojoval pouze s konkurencí jiných plemen, solidní hodnocení jeho holubů však přesto znamenalo čestnou cenu pro jednoho ze samců jeho černých Modenek. Výstava tak nebyla hlavně o chovatelských uspěších, ale hlavně o setkání s našimi přáteli z nejbližšího okolí.

 

Něco málo fotek z Kelče zde.

 

Výstava v Hodslavicích je sice menší, zato pouť se odehrává přímo v sousedství výstavního areálu, z čehož většinou těží organizátoři a mají tak nemalou návštěvnickou účast. Expozice bývají malé, letos 140 králíků, 84 holubů (z nichž však nebyla řada dodána) a jen dvanáct voliér drůbeže. Naše zastoupení bylo letos velmi malé, zato více než úspěšné. Mezi dvěma králíkáři nezklamal S. Rek, na svoji kolekci Českých červených dostal čestnou cenu. Staňa vystavil i Moravské bílé hnědooké (společně s M. Kaiserem), zde se však solidní bodové ohodnocení čestné ceny nedočkalo. Pouhé čtyři kusy černých Modenek vyslal Z. Čech, ovšem i to bylo dosti a jeden ze samců byl v méně početné konkurenci (některé přihlášené Modenky ani nebyly dodány) oceněn čestnou cenou. Ostudu jsme tak rozhodně neudělali.

 

I v Hodslavicích jsme pořídili pár snímků, viz galerie.

 

Víkend to byl náročný, poprali jsme se s ním statečně a někteří z nás výrazně bodovali na obou výstavách. Co nevidět nás čeká ještě výstava v Zašové, pak více jak měsíční pauza a hurá do naší domácí výstavy v Malhoticích.

 

Z. Čech