Jdi na obsah Jdi na menu
 

Jiný kraj(e), stejný stav

22. 9. 2015

Již dříve avizovaný klidnější víkend patřil v našem podání dvěma výstavám v sousedních krajích - okresní ve Zdounkách (Kroměříž) a místní v Loučce u Nového Jičína. Naše účast byla sice minimální, úspěchy ovšem maximální.

 

Na okresní výstavu do Zdounek vyrazil pouze Z. Čech, zářijový výstavní maraton proložil "oddechovou" účastí s pouhými čtyřmi modenkami. Přestože to byly jediné kusy totoho plemene na výstavě a jiná plemena byla mnohem početnější, tak si odvezl ocenění v podobě čestné ceny. Expozice holubů byla velmi početná (180 ks) a pestrá, nejvíce však zaujali Texani p. Brňáka ze Střílek, vystavil zde pouze samé letošní výletky a ani jeden nebyl hodnocen hůř než 95 bodů. Právem si tak odnesl nejen čestnou cenu, ale i pohár Salix za nejlepšího holuba výstavy. Méně početní králici byli obohaceni o speciálku českých strakáčů. Přes 50 voliér drůbeže také ukázalo, že se o žádnou malou výstavu nejedná. Pěkné počasí a solidní organizace tak jen korunovaly tuto povednou výstavu.

 

Výstavy v Loučce u NJ se v poslední době účastníme pravidelně, byť v menším počtu. Letos to byli pouze Rekovi. Verča se ujala role posuzovatele a tak zde králíky vystavil pouze S. Rek, ovšem dovezl to nejlepší z jejich rodinného chovu. Ani jeden Český červený se ocenění nedočkal, v případě jejich Vídeňského šedého se ovšem čestné ceny dočkali. S prázdnou tedy opět neodjeli.

 

Z. Čech

 

Náhledy fotografií ze složky Výstava Zdounky 2015