Jdi na obsah Jdi na menu
 

Je to za náma

13. 8. 2015

Vrchol naší chovatelské sezóny v ZO je za námi a tak je čas na malé ohlednutí za 3. okresní a 1. mikroregionální výstavou drobného zvířectva. Již dříve bylo avizováno, že letošní rok je pro nás významný, aby ne - půl stolení existence ZO je pádným důvodem a tak v duchu oslav tohoto výročí probíhaly oba dny naší výstavy.

 

Nový termín výstavy (druhý víkend v srpnu) ani parné počasí neodradilo vedle řady vystavovatelů ani množství návštěvníků. Po zkušenostech z let minulých jsme instalovali velkoplošné stany, které nejen návštěvníkům poskytovaly příjemný stín. Pevně doufáme, že všechna zvířata i samotní návštěvníci díky těmto opatřením víkend přežili bez úhony. Posouzení zvířat bylo letos velmi svižné a tak již v sobotu o dvanácté  bylo při otevření areálu vše plně připraveno. Ve zkratce na 280 králíků, 170 holubů a 59 voliér drůbeže. Sobotní odpoledne se ve své druhé půlce neslo v duchu drobné oslavy našeho výročí, návštěvou nás poctili především zastupitelé obce Malhotice a řada dalších místních občanů. Posezení u dobrého jídla a pití se protáhlo až do pozdních večerních hodin. Nedělní otvíračka v osm hodin nebyla překážkou pro hrstku návštěvníků a s přibývajícím časem se jejich počet zvyšoval až ke třetí hodině odpolední, kdy dorazila i větší část vystavovatelů. Tradiční předávání čestných cen bylo letos okořeněno předáním celkem pěti pohárů pro nejlepší zvířata v rámci expozic a s předáním nám pomohli zástupci mikroregionu Záhoran a obce Černotín. Po předání všech zvířat do rukou jejich chovatelů jsme se pustili do úklidu areálu a cca v 8 hodin se brány výstavního areálu uzavřely a letošní výstava se tak stala minulostí.

 

V pondělí a úterý jsme se pak pustili do finálního úklidu areálu a díky příznivému počasí jsme vše stihli v rekordním čase - výstavní maraton tak pro nás až na výjimky skončil v úterý 11. srpna. Několik fotek z úklidu najdete pod článkem. Nu a teď už hurá do přípravy našich zvířat pro výstavy v okolí i na samotný vrchol sezóny, ať už na úrovni Moravy či celé ČR.

 

Akce byla uspořádána s finančním přispěním Olomouckého kraje

 

logo-kraje_ol.png

 

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Okresní a 1. mikroregionální výstava 2015