Jdi na obsah Jdi na menu
 

Hody na všech frontách

12. 5. 2017

Víkend 6.-7. května byl ve znamení hodových výstav a to hned na dvou místech najednou - v Bochoři a v Hutisku-Solanci. Tyto výstavy tradičně obesíláme a ani letošní souběh nás od účasti neodradil, přestože to nebylo zcela jednoduché. Výstavy jsme sice obeslali v menším počtu, ale rozhodně ne bez úspěchu.

 

Účast na výstavě v Bochoři je díky příslušnosti do přerovského okresu víceméně povinností, které se letos zhostili F. Ovčáčík, J. Ostrčil, V. Kaiserová, S. Rek a Z. Čech. Mezi 164 králíky se jedinci našich zástupců neztratili - F. Ovčáčík získal za svého Vss 95 bodů a čestnou cenu stejně jako S. Rek za svou tříčlenou kolekci Českých červených za 284 bodů. Ostatní králíci našich členů čestné ceny nezískali, přesto byli hodnoceni solidně. V expozici drůbeže zastoupené 43 voliérami jsme bohužel zastoupení neměli, zde máme co zlepšovat. V expozici holubů Z. Čech vyslal do boje svých pět loňských jedinců černých Modenek, z nichž žádný neobdržel méně než 94 bodů a nejlepší z nich obdržel bodů 96 a zaslouženě i čestnou cenu. Místní hodová výstava je co do početnosti vystavených zvířat menší, ale i díky tradičnímu zasedání králíkářské sekce přerovského okresu velmi důležitá a letos její průběh nepřekazila ani dešťová smršť v samém závěru výstavy.

 

Fotoalbum z Bochoře naleznete v naší galerii.

 

Druhou hodovou štací bylo valašské Hutisko-Solanec. Zde jsou hody mnohem většího rozměru než v Bochoři a bylo to vidět i na návštěvnosti - počet platících návštěvníků tradičně přesahuje jednu tisícovku. Počtem vystavených zvířat je to ovšem výstava spíše střední velikosti - 177 králíků, na 100 holubů a 33 voliér drůbeže ji do tého kategorie řadí zcela právem. Začátek sezóny je zná a tak jsme zde vyslali jen zvířata S. Reka a Z. Čecha. Kvalitní kolekce Českých luštičů a Českých červených Standy Reka tentokrát obdržely nižší bodové hodnocení bez čestných cen - ostudu ovšem neudělaly, protože čestné ceny neobdrželi ani jedinci konkurence. Zato černé Modenky připravily Z. Čechovi hned dvojnásobné překvapení. Prvním byla výluka jediného tygra v jeho pětičlenné výpravě, kterou hned vedle kompenzoval černý samec ohodnocený 96 body. Fakt, že byl jedním ze dvou holubů s tímto bodovým hodnocením na celé výstavě, znamenal, že zcela logicky obdržel čestnou cenu a tak jsme mohli hodovat i na Valašsku. Ostudu jsme zcela určitě neudělali i v tak malém počtu.

 

Fotografie z Hutiska-Solance naleznete v galerii.

 

Začátek výstavní sezóny tedy není zlý, nyní si dáme cca třítýdení pauzu, po které naopak nastane třivíkendový maraton výstav ve Výklekách, Hodslavicích, Kelči a Zašové. Držte nám tedy palce ať svá zvířata dobře vybereme a hlavně kvalitně připravíme.