Jdi na obsah Jdi na menu
 

Expedice na Vysočinu

28. 10. 2015

Vysočina není jen krásným místem naší vlasti, ale již nějaký rok místem, kde se koná jedna z nejlepších výstav na našem území. Přestože místo konání Bohdalov není nejblíže, tak se tam letos za naší organizace se svými zvířaty vydali J. Odstrčil a Z. Čech.

 

Po celorepublikové výstavě v Lysé nad Labem, výstavě Moravy a Slezska v Přerově je výtastava v Bohdalově asi třetí největší akcí v ČR a to nejen z hlediska kvantity, ale i kvality. Otestovat to letos vyjeli J. Odstčil se svými Holanďáky a Z. Čech s jeho Modenkami černými. Už jen celkové počty zvířat - 1354 králíků, 251 voliér drůbeže, 193 voliér po pěti holubech - nenechají nikoho na pochybách, že tomu tak skutečně je. Když se k tomu navíc přidá špičková organizace a doplňkové expozice exotů a domácích zvířat, tak úspěch může zhatit snad jen počasí - to se však letos nestalo. Oba naši členové byli na místě vystaveni neúprosné konfrontaci s konkurencí, Jirka ještě mezi tolika Holanďáky nevystavoval, Zbyněk navíc vedle jednoho z nejlepších chovatelů černých Modenek v ČR. Na  výsledcích to bylo znát, Jirka doplatil na problémy s váhou svých jedinců, Zbyněk na kvalitu soupeře. Hodnocení byla sice nižší, ale v rámci konkurence spravedlivá. Ani jeden si tedy neodnesl žádné ocenění. V případě Modenek  však  nezdar rozhodně nebyl  celkovým neúspěchem, protože Modenky z Moravy oslovily i špičkového chovatele V. Vogeltanze a došlo tak výměně chovného materiálu, ze které Zbyněk rozhodně nevyšel s prázdnou - na výstavu jel s pěti kusy, zpět již se šesti, z toho čtyřmi svými. Toto je ovšem jedna z velkých deviz výstavy v Bohdalově, díky pestrosti a početnosti vystavovaných zvířat je to vhodné místo pro nákup chovného materiálu. Jen doporučíme se v případě nákupu zvířat vydat směr výstava  již první den, druhý den jsou klece a voliéry značně probrány. Na to doplatil i Jirka se svým dědou, když již první den odpoledne nesehnali požadovaného Vss v rozumné cenové relaci.

 

Mě osobně výstava velmi zaujala a vydám se tam rozhodně i příští rok. Ať už za účelem vystavování, nákupu zvířat nebo kvůli setkání s jinými chovateli.

 

Z. Čech

 

Náhledy fotografií ze složky Výstava Vysočiny Bohdalov 2015