Jdi na obsah Jdi na menu
 

Chystáme chovatelské setkání

11. 1. 2017
Vážení chovatelé, přátelé, kamarádi

předem mi dovolte vám popřát vše nejlepší v roce 2017, Vám i vašim rodinám hlavně zdravíčko a také mnoho chovatelských úspěchů.

Někteří z vás již dříve možná zachytili signály o myšlence uspořádání zimního chovatelského setkání u nás v Malhoticích. Se členy naší ZO jsme se dohodli, že se o jakýsi nultý ročník pokusíme a tak vás tímto oslovuji, zda vás tato nabídka zaujme. Původně jsme zamýšleli setkání spojené pouze s besedou na vybraná chovatelská témata, později jsme tuto variantu chtěli rozšířit i o doplňkové stolní posouzení zvířat.

Setkání chceme uspořádat v sobotu 25. února v našem chovatelském domku. Svoji návštěvou nás poctí MvDr. Vlastimil Šimek, který je ochoten nejen posoudit několiko králíků, ale hlavně přednést přednášku na vybraná veterinární témata:

- mor králíků

- dědičné vady v chovech králíků

- problematika ptačí chřipky v drobnochovech

- případně ho požádáme o nastínění současných či budoucích trendů v posuzování králíků

Jeho přenáška se přirozeně může rozvést do široké besedy či diskuse všech zúčastněných.
 

Stolní posouzení jsme zvažovali i v případě holubů, ovšem současná situace v souvislosti s ptačí chřipkou to dost možná zhatí a je otázkou, zdali se situace do té doby ještě nezhorší a nebude plošně zastaveno jakékoliv pořádání podobných setkání (nejen výstav atd.). Možnému riziku je lépe předcházet, proto bychom od holubů letos raději ustoupili, byť je to zcela jistě škoda.

Berte toto pozvání jako jakýsi průzkum, zdali je o podobnou akci mezi chovateli v našem nejbližším okolí zájem a v případě, že vás nabídka zaujala, tak se neváhejte ozvat na náš email zocschmalhotice@gmail.com s nezávaznou přihláškou, ať víme, s kolika účastníky předběžně počítat (kapacita areálu je přeci jen omezena nejen pro chovatele, ale popř. i pro počet králíků). Stejně tak uvítáme jakékoliv podněty za vaší strany.

Akce je to zcela dobrovolná, účast bude pravděpodobně spojena s drobným poplatkem, který bude pokrývat hlavně cestovní náklady MvDr. Šimka. Jsme schopni a ochotni zajistit menší či větší občerstvení, záleží na počtu zúčastněných, popř. na vašich přáních a požadavcích.

Na závěr si dovolím drobnou poznámku - šíření ptačí chřipky se v zásadě králíků netýká, ale pokud veterinární správa plošně zakáže konání všech hromadných akcí spojených se svozem zvířat, tak nebojte se vlka nic - ochota pořádání samotné besedy s MvDr. Šimkem z naší strany stále platí a může to být jakýsi start pro další roky.

S pozdravem Chovu zdar,

Z. Čech, předseda ZO Malhotice